fbpx
Connect with us

Uncategorized

Non League, FA Trophy and FA Vase Attendances of the Weekend – 1 November

We continue our look at Non League, FA Trophy and FA Vase Attendances. These are the FA Vase First Round Proper numbers…

Walton & Hersham (10) 3–0 Peacehaven & Telscombe (9) – 250
United Services Portsmouth (10) P–P Bournemouth (9)
Redcar Athletic (10) 1-2 Holker Old Boys (10) – 197
Penistone Church (9) 3-0 A.F.C. Liverpool (10) – 266
Abbey Hey (10) P–P Hemsworth Miners Welfare (9)
Jarrow (10) 0-0 (3-0 p) Yorkshire Amateur (9) – 134
Liversedge (9) 5-2 Newcastle Benfield (9) – 300
Charnock Richard (9) P–P Ashington (9)
Warrington Rylands (9) 2-0 Padiham (9) – TBC
Guisborough Town (9) 2-0 Runcorn Town (9) – 187
Lower Breck (10) 3-2 Newton Aycliffe (9) – 118
Maltby Main (9) 3-1 Newcastle University (10) – 153
Wythenshawe Town (10) 2-2 (4-5 p) North Ferriby (10) – TBC
Hallam (10) P–P A.F.C. Blackpool (10)
Bridlington Town (9) 2-2 (4-5 p) North Shields (9) – 0
Bootle (9) 0-2 Shildon (9) – TBC
Irlam (9) 0-2 Seaham Red Star (9) – 127
Ryhope Colliery Welfare (9) 3-0 Penrith (9) – TBC
Cheadle Town (10) 0-2 New Mills (10) – 213
1874 Northwich (9) 2-1 Harrogate Railway Athletic (10) – 210
Bewdley Town (10) 2-2 (4-3 p) Stapenhill (10) – TBC
Shepshed Dynamo (9) 3-2 Melton Town (10) – 182
Coventry Sphinx (9) 6-1 Heanor Town (10) – TBC
Aylestone Park (10) 3-3 (4-3 p) Lye Town (9) – 100+
Grimsby Borough (9) 1-0 Quorn (9) – TBC
Hanley Town (9) P–P Deeping Rangers (9)
Harrowby United (10) 0-1 A.F.C. Bridgnorth (10) – TBC
Racing Club Warwick (9) 1-1 (2-4 p) Abbey Hulton United (10) – TBC
Paget Rangers (10) 0-4 Radford (10) – TBC
Shirebrook Town (10) 0–3 Boldmere St Michaels (9) – 84
Dudley Sports (10) 2-1 Rugby Town (9) – TBC
Loughborough University (9) 4-0 Cadbury Athletic (10) – TBC
Rainworth Miners Welfare (10) 3-2 Belper United (10) – TBC
Anstey Nomads (9) P-P Leicester Nirvana (9)
Stourport Swifts (9) P–P Skegness Town (10)
Congleton Town (9) 5-0 Gresley Rovers (9) – 300
Studley (10) P–P Long Eaton United (9)
Malvern Town (10) 3-1 Rothwell Corinthians (9) – 252
Westfields (9) 2-2 (3-2 p) Romulus (9) – 119
Stone Old Alleynians (10) 3-2 A.F.C. Mansfield (9) – 75
Gorleston (9) 4-2 Baldock Town (9) – 149
Cockfosters (9) P-P Cogenhoe United (9)
Ilford (9) 4-1 FC Clacton (9) – TBC
Bugbrooke St Michaels (10) 1-2 Stanway Rovers (9) – TBC
Ampthill Town (10) 1-1 (4-2 p) Walthamstow (9) – 280
Wellingborough Town (9) 2-0 Haverhill Rovers (9) – TBC
Norwich United (9) P–P White Ensign (10)
Whittlesey Athletic (10) 0-6 Mildenhall Town (9) – 86
Colney Heath (9) 3-1 New Salamis (10) – TBC
Fakenham Town (10) 2-1 Crawley Green (9) – TBC
Newbury Forest (10) P–P May & Baker (10)
Norwich CBS (10) 3-2 Ipswich Wanderers (10) – TBC
Milton Keynes Irish (10) 2-0 Stansted (9) – TBC
Northampton Sileby Rangers (10) 2-2 (4-5 p) Burton Park Wanderers (10) – TBC
Mulbarton Wanderers (10) 4-0 Newport Pagnell Town (9) – TBC
Walsham-le-Willows (9) 5-1 Hoddesdon Town (9) – TBC
Raynes Park Vale (9) P-P Sheerwater (9)
Sandhurst Town (10) 2-6 North Greenford United (9) – TBC
Jersey Bulls (10) W/O Cobham (9)
Risborough Rangers (10) P-P Erith & Belvedere (9)
Fleet Town (9) 0-2 Littlehampton Town (10) – TBC
Frimley Green (9) 0-2 Flackwell Heath (9) – TBC
Clapton (9) 1-1 (0-3 p) Petersfield Town (10) – TBC
Saltdean United (9) 3-1 Epsom & Ewell (10) – TBC
Eastbourne Town (9) 0-3 Southall (9) – TBC
Tooting Bec (10) 2-3 Guildford City (9) – 114
Worthing United (10) 0-3 Edgware Town (9) – TBC
Steyning Town (9) 9-1 Seaford Town (10) – TBC
Sutton Athletic (10) 0-2 Sheppey United (9) – TBC
Newhaven (9) 4-1 Ascot United (9) – TBC
Kennington (10) 1-1 (5-4 p) Fisher (9) – 300
Stansfeld O&BC (10) P-P A.F.C. Hayes (10)
Welling Town (9) 1-6 Hanworth Villa (9) – TBC
Hadley (9) 2-1 Pagham (9) – TBC
Holmesdale (10) 2-4 A.F.C. Uckfield Town (9) – 89
CB Hounslow United (9) 1-5 Horley Town (9) – TBC
Reading City (9) 0-1 Lancing (9) – 200
Cheddar (10) P-P Ashton & Backwell United (10)
Bridgwater Town (9) 5-0 Welton Rovers (10) – TBC
Keynsham Town (9) 0-4 Bashley (9) – TBC
Bishop’s Cleeve (9) P–P Shepton Mallet (9)
Clevedon Town (9) 2-1 Whitchurch United (10) – 143
Brockenhurst (9) P–P Street (9)
Fareham Town (9) P-P Roman Glass St. George (9)
St Blazey (10) 2-2 (3-4 p) Helston Athletic (10) – TBC
New Milton Town (10) 1-1 (4-1 p) Clanfield (10) – TBC
Falmouth Town (10) 3-1 Abingdon United (10) – 300
Millbrook (10) P–P Sherborne Town (10)
Newton Abbot Spurs (10) 3-1 Ringwood Town (10) – TBC
Brimscombe & Thrupp (9) P-P Longwell Green Sports (10)
Royal Wootton Bassett Town (9) 4-0 Camelford (10) – 142
Cribbs (9) 4-3 Newport (IOW) (10) – TBC
Hamworthy United (9) 4-0 Ilfracombe Town (10) – TBC
Wells City (10) 2-2 (4-3 p) Westbury United (9) – TBC
Milton United (10) 2-2 (4-5 p) Longlevens (9) – 77
Lymington Town (9) 1-2 Tavistock (9) – TBC
Barnton (10) P–P Bacup Borough (10)
Coggeshall United (10) 0-2 Hashtag United (9) – 269

Pages: 1 2 3 4

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in Uncategorized